Touring Turkey
 
 
Turlar Villa Kiralama Doğal Mağaza
Sepetim
English
Anasayfa » Turlar » Favori Paketlerimiz » Favori Paketlerimiz Detayı Cuma, 21 Şubat, 15:28:53

KELEBEK KANATLARINDA

 

Türkiye, bazıları ender görülen 360 kelebek türüne evsahipliği yapan dünyadaki en önemli kelebek merkezlerinden biridir. Her yıl yeni bir kelebek türü ortaya çıkmaktadır, örneğin Antakya’da son beş yılda sekiz kelebek türü daha bulunmuştur, şimdi bu bölgede 134 kelebek türü görülebilmektedir. Bu tur kelebeklerle ilgilenen, sadece onları gözlemlemek ya da bu güzel canlılar hakkında daha fazla bilgi alabilmek isteyen insanlar için yaratılmış öğretici aynı zamanda eğlenceli bir turdur.

 

 Bir başka deyişle, bu tur programı, bu özel canlılara düşkün herkes için yaratılmıştır. Gezi boyunca iyi eğitimli bir kelebek uzmanı size rehberlik edecektir.

Sadece kelebek tutkunuzu beslemeye değil, ayrıca şaşaırtıcı bir Türkiye keşfine çıkma şansınız var: Medeniyetlerin kavşağı, Doğu ve Batı arasında bir köprü olan, bir çok kültürün yaşadığı ve hala yaşıyor olduğu gizemli İstanbul; resmi bir şehir, modern Türkiye’nin başkenti, popüler termal yerlerden Kızılcahamamıyla Ankara; Ortadoğu’nun başlangıcı, yemek kültürünün, tarihin, insanların farklı olduğu yer Antakya. Bu tur size, eşsiz Türk doğasını, geleneksel turistik alanları ve kendine özgü tabiatı ve hayvanları kapsayan eşsiz bir resim için şans vermektedir.

İstanbul – Ankara – Antakya

      İstanbul
 • İstanbul'da lüks butik bir otelde konaklama.
 • Topkapı Sarayı gezisi. Osmanlı mutfağının en güzel örneklerinin sunulacağı ünlü bir restoranda öğle yemeği.
 • Ayasofya, Sultanahmet ve Kapalı Çarşı gezileri.
 • Özel Boğaz turu.

      

       Ankara 

 • Ankara’ya 80 km uzaklıkta Kızlcahamam’a varış. Burada termal bir otelde konaklama. Özel turunuzdan önce ‘Türkiye’deki Kelebekler’ hakkında küçük bir seminer.
 • Kızılcaham'a çok kısa bir mesafedeki Kızılcaören Vadisi'ne gidiş. Bu ormanlık alan flora ve fauna bakımından çok zenginbir nölgedir ve Türkiye'deki en önemli kelebek bölgelerinden biridir. Kelebek keşfimiz burada başlayacak
 • Otelimzin termal bölümünde rahatlama.

 • Ankara şehir turu, Anıtkabir, Eski Ulus ve eşsiz Anadolu Medeniyetleri Müzesi gezileri.

 

Antakya

 • Antakya'da lüks bir butik otelde konaklama.

 • Mükemmel çevresiyle Antakya keşfi. Antakya kusursuz bir kelebek noktasıdır. Sultan, Çift Kuyruklu Paşa, Balkan Kaplanı,Akdeniz Zıpzıpı, Acem Zıpzıpı gibi birçok kelebek çeşidinin bulunduğu Samandağ  ilçesi Çevlik Bölgesi'ne gezi. Tüm hepsini göremeyebiliriz ama göreceğimiz daha çok kelebek var.

 • Antakya Mozaik Müzesi ve St. Pierre Kilisesi ziyaretleri.
« Geri
02 04 03 01 02 01 02 03 03 02 02 03 02 04 01 06 03 02 03 02 02 02 01 03 06
Footer TouringTURKEY Copyright / Tüm Hakkı Saklıdır. 2008 ©

UBY Turizm ve Dış Ticaret Ltd. Şti. Adres: Güniz Sokak No:22, Kavaklıdere - Ankara, 06700 / TÜRKİYE
Tel : (+90) 312 467 17 80 Fax:(+90) 312 468 27 36 E-posta: info@touringturkey.net
 
SIR TASARIM
Touring Turkey Touring Turkey